Minecraft minecraft indir,minecraft 1.5.1 indir,minecraft 1.5 indir,minecraft full indir,minecraft indir gezginler,minecraft eşya yapımı


Minecraft Madenler ve Özellikleri

Kategorisi: Genel ve Bu Yazı Defa okunmuştur

minecraft-madenlerMinecraft madenleri ve bu konudaki özellikleriyle ilgili bir yazı yazdım.Umarım işinize yarar.Başlayalım…

Minecraft Zümrüt

Zümrüt 12W21a snapshot ile gelen bir özelliktir.Köylerde ticaret yapmanızı sağlar bir param birimidir.Madenlerde bulunmakta olup elmasdan daha zordur.Köylülerden eşya karşılığıda alabilirsiniz.

 

Zümrüt bloğu 9 tane zümrüt taşını bir araya koyarak yapılır.

zumrut-blogu

Minecraft Kömür

Yüzeylerde,dağlarda,mağaralarda bulabilirsiniz.Çıkarabilmek için en azından elinizde tahta kazma olması gerek.Yemek pişirme ve madenleri eritmede işe yarar.Deniz seviyesinin üstünde bulunan tek madendir.Minecraft oyununda %1.25 kömürdür.En yoğun olduğu bölge 29.karedir.

minecraft-komurMinecraft Demir

Orta derecede bulunan bir madendir.Haritanın alt yarısında görülebilir.Kırmak için taş kazma gereklidir.Minecraft haritasının %0.72 demir bulunur.Demir eşya ve araç gereç yapımında en çok kullanılan bir madendir.En çok bulunduğu yer 35. karedir.

minecraft-demir

Minecraft Lapis Lazuzi

Çok işlevi olmayan bir madendir.Kırmak için taş kazma gereklidir.Lapis Lazuzi 30.bloğun altında bulunup taş kazma ile çıkartabilen tek madendir.İstatistiksel olarak 14.karedir.

minecraft-Lapis-Lazuzi

Minecraft Altın

Kırmak için demir kazma gereklidir.Ore olarak kullanılmaz.Kullanabilmek için fırında eritip Gold Ingot’a dönüştürmek için gereklidir.En çok olduğu bölge 20.karedir.
minecraft-altin-1

Minecraft Elmas

Oyunun en değerli bloğudur.Genellikle 0 – 10. bloğunda rastlanır.Bir elmas bulma ihtimali %0.1276 dır.Kırmak için en azından demir kazma gereklidir.Elmas avına giderken en azından özelliği furtune olan bir kazmayla gidin.En yoğun bulunduğu bölge 10.karedir.minecraft-elmas

Ve arkadaşlar madenlerin sonuna geldik işinize yarar umarım.İyi oyunlar

Etiketler: , , , , , , , ,


Konuya Yorum Yazın..